Ahmet Kaya

Milli Mücadele Partisi Genel Başkanı Ahmet Kaya 08.05.1962 Tarihinde Gaziantep’in İslahiye ilçesinde doğdu. Türk ve Dünya Tarihinde adı sıkça geçen,Tarihi ve Antik değerleri ile bilinen Eti’lerin Başkenti Zincirli Köyünde İlkokula başlamadan önce; Bağ,Bahçe,Tarım ve Hayvancılıkla uğraşmaya başladı. İlkokulu Zincirli köyü İlk okulunda okudu.Okul ve Sınıf Başkanlıkları yaptı,birincilikle bitirdi.
Ortaokul’u 5 km uzaklıkta bulunan Fevzipaşa Nahiyesinde okudu.Yine sınıf Başkanlığı yapıp,Okuldan birincilikle mezun oldu.
Daha sonra İskenderun Ticaret Lisesinde Muhasebe ve İngilizce üzerine yine sınıf Başkanlığı yapıp başarılı bir şekilde eğitimini tamamladı.okul okuduğu dönemlerde İnşaat işlerinde,Bürolar ve Kuvayi-Milliye İlçe Başkanlığında çalıştı.buradan tekrar Fevzipaşa’da kendilerine ait işyerinde Tuhafiye ve züccaciye işletmeciliği,Manav işletmeciliği,Köy Bekçiliği ve seyyar tarım ürünlerinin satıcılığını yaptı.
1 Kasım 1982’de Vatani görevini yapmak üzere Ankara Mamak Muhabere Okulu Çavuş Talimgahı sonra Konya Aslanlıkışla Muhabere Taburu Sahra Bölüğünde Eğitim,Disiplin ve Yazı işleri bölümlerinde Vatani görevi yaparak,04.07.1984 tarihinde terhis oldu.
Ankara’da Lüks bir Hotelde Resepsiyon ve Müdürlük görevi yaparken Maliye Bakanlığının açmış olduğu Devlet Memurluğu sınavın da başarılı olarak sınavı kazandı.
01.05.1985 Tarihinde Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğüne bağlı Adana Çukurova üniversitesi, Saymanlık Müdürlüğünde göreve başladı. Başarılı görevi nedeniyle 2 senelik asalet süresi 1 sene sonunda onaylandı.
19 Temmuz 1987 tarihinde evlendi. 7 Çocuk ve 5 Torun sahibi oldu.
Maliye Bakanlığının açmış olduğu görevde yükselme sınavlarını kazanarak 1987 Yılında 2 Yıllık Ankara Maliye Kursu eğitimine başladı. Gelir ve Gider bölümlerinde hizmet içi eğitimler,Genel Hukuk,Milli Emlak,Vergi Mevzuatları konularında başarılı bir şekilde 1989 Yılında mezun oldu. Tekrar Adana Çukurova üniversitesi Bütçe ve Mali Kontrol bölümünde göreve başladı. Buradan 1990 Yılı başında Gaziantep Defterdarlığı İslahiye Vergi Dairesi Müdürlüğüne atandı.
Vergilendirme,Denetim ve Yoklama tespitleri ve Vergi Denetim ve İnceleme elemanları ile 2 sene birlikte çalıştı. 1996’da Hatay Defterdarlığı Gelir Müdürlüğüne atandı. Burada belli bir çalıştıktan sonra
1997 sonunda İstanbul Defterdarlığı’na atandı. Çeşitli Vergi Dairelerinde ve Vergi Denetimlerinde görev yaptı. Vergi Gelir Uzmanlığı yaptı.
Ülkemizin ateş çemberinde ve bir çıkmaza sürüklendiğini gördü. Sürekli takip ediyordu. Atatürk Büslerinin yakılmasını,Yıkılmasını, Bayraklarımızın yırtılıp, yakılmasını,terör örgütlerinin Ülkemizin her yerinde eylemler yapmasını ve İstanbul’da Taksim’de İstiklal Caddesinde hepimiz Ermeni’yiz diye haykıran binlerce kişilerin eylemlerine öfkesi tavan yapmıştı. Henüz görevde olduğu halde Facebook üzerinden bir Etkinlik Grup sayfası açarak, İstanbul Taksim ve İstiklal Caddesinde miting yapmak üzere “HEPİMİZ TÜRK’ÜZ” etkinliği başlatarak yüzbinlerce Vatan sevdalısının isyanına su serpercesine bir akın başlattı.
Bu etkinlik 3 ay devam etmiş, etkinlik aşamasında komitede görevli arkadaşlarımız sürekli olarak MHP Genel Merkezini arayarak mitinge destek ricasında bulunmuş, her defasında olumsuz cevaplar alınmıştı. Miting gününe 5 gün kalmıştı. MHP miting izni için de olumsuz cevaplar verdiği gibi sert uyarılar yapmıştı. Gece saat 02.45 civarlarında MTP(Milliyetçi Türkiye Partisi) Genel Başkanı Sayın Ahmet Yılmaz beyi arayarak izin konusunda yardımlarını rica ettim. Kendisi baş üstüne kardeşim üzerimize ne düşüyorsa gerekeni yapmaya hazırız,Yarın sabah İstanbul Vali’liğine gidip izni alacağım ve size haber vereceğim dedi. Aynen sözünü yerine getirdi. Sabah saat; 9.30 civarlarında telefonla arayarak izninizi aldım dedi ve izin belgesini bize göndermişti.
Ahmet Yılmaz beyle İstanbul da miting düzeni ve güvenliği için bir araya geldik. Miting olacağı gecesi uyumadık ve 26 Şubat 2012 de sabah saat 08’den itibaren Taksim, İstiklal Caddesi,Tarlabaşı ve civarlarında yüzbinlerin toplandığını gördük.Miting alanı yüzbinlere dar gelmiş diğer sahalara yayılmıştı. Öfke zirveye tırmanıyordu. dönemin içişleri Bakanı İdris Nami Şahin Mitingin coşkulu ve yüzbinlerin katılımını görmüş ve mitingi kendi çıkarları doğrultusunda kullanmayı fırsat bilerek bizden izinsiz Taksim girişine gelerek konuşma yapmaya başlamış,yoğunluk ve Protestolar nedeniyle bu konuşmayı duyamamıştık. Görevli arkadaşlarımızın konuyu bize haberi üzerine hızlı bir şekilde olay yerine giderek protesto edip, konuşma yapmasını engellemiştik.
Mitingden 3 sonra sosyal medya üzerinde bir miting kararı daha aldık. Bu defa adres Tandoğan,hedef en az 5 milyon kişi idi.
Grup sayfamızı açıp,etkinliği başlattık. Milyonların akınını gördük. Görevli komite artık yetersiz kalmış,takviye görevliler tayin etmiştik. MHP Genel Merkezi ciddiyetin ve yüksek düzeylerdeki katılımın farkına varmış, bizim bu eylemlerimizi durdurmak için Türkiye genelinde 9 ayrı miting kararı almıştı. Bu karar üzerine Miting düzenleme kararımızı iptal ettik. Ancak ilerleyen aşamalarda MHP’nin farklı oynadığını, Cumhurbaşkanı olamaz dediği ve sürekli tepki gösterdiği akp Genel Başkanı Erdoğan’ın makamına giderek tebrik edeceklerini açıklamıştı. Bu arada tepkimiz yükselmiş,eğer bu kutlama törenine giderseniz siyasi deprem olur uyarıları yapmıştık. Uyarılarımız dikkate alınmayınca;
Emekliliğe ayrılarak,Parti kurma çalışmalarına başlamıştık. İlerleyen aşamalarda Milli Mücadele Partisi ni kurma kararı aldık ve 24 Kasım 2014 Tarihinde Milli Mücadele Partisini resmen kurmuş olduk.
Kamuoyuna saygıyla;

Share this content: