GENEL BAŞKAN - Milli Mücadele Partisi

İçeriğe git

Ana menü:

GENEL BAŞKAN

YÖNETİM

Ahmet KAYA 08.05.1962 senesinde Gaziantep-İslahiye İlçesine bağlı Zincirli köyünde doğdu.Eski Etilerin başkenti olan tarihi ve antik değeri yüksek Zincirli köyünde ilköğreminini Zincirli İlkokulunda, ortaöğrenimini Fevzipaşa Ortaokulunda başarıyla tamamlayıp, 1979 senesinde İskenderun Ticaret Lisesinden mezun oldu.Sivil hayatında inşaat, tarım ve hayvancılık, tuhafiye, ofis büro yönetimi işlerinde çalışması yanısıra İskenderun Kuvayi Milliye Derneğinde başarılı çalışmalar yürüttü. 
Ahmet KAYA 01.11.1982 senesinde Ankara Mamak Muharebe Çavuş Eğitim Talimgahında vatani görevine başladı. Muharebe Bölük Eğitim ve Disiplin Çavuşu olarak Konya Aslanlı Kışlasından 04.07.1984 senesinde terhis oldu.
01.05.1982'de Maliye Bakanlığı,Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğüne bağlı Adana Çukurova Üniversitesi Saymanlık Müdürlüğünde muhasebe memuru olarak göreve başladı.19.07.1987 senesinde Belkıs KAYA (BOLAT) ile evlendi.Ahmet KAYA 7 çocuk babasıdır.
01.09.1987 senesinde Ankara Maliye Eğitim Kursunda eğitime başladı.Ara tatillerinde Ankara vergi dairelerinde vergi memuru ve denetim görevi yaptı.19.09.1989 senesinde Ankara Maliye Kursunu bitirip,Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğüne bağlı Adana Ç.Ü Bütçe ve Mali Kontrol Daire Başkanlığında göreve başladı.
1990 senesinde G.Antep Defterdarlığı,İslahiye Vergi Dairesinde yoklama,denetim görevine gelerek belediyelerin denetlenmesinde görev yaptı.
1992 A.Ü.İşletme Fakültesinde öğretime başladı.30.09.2003 senesinde mezun oldu.1996 senesinde Hatay Defterdarlığı Gelir İdaresinde görev yaptı.1998 senesinde sırasıyla Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, İstanbul Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı çeşitli vergi dairelerinde vergi gelir uzmanı olarak görev yaptı.
09.10.2014 senesinde emekliye ayrılan Ahmet KAYA,ülkenin kötü gidişatına,terör olaylarının tırmanışa geçmesine, bayrak ve Atatürk büstlerine yapışana saldırılara,özerklik söylemlerine,teröristlerin Güneydoğu Anadolu'da yol keserek kimlik kontrolü yapmasına,terörist başının heykellerinin dikilmesine,açılım sürecine ve hükümetin ve de diğer siyasi partilerin beceriksizliğine,sorumsuzluğuna,şehit ve gazi sayılarımızın artışına,asker ve emniyet mensuplarımızın terörist unsurlar karşısında ellerinin kollarının bağlanmasına,Yunanistan'ın adalarımızı işgaline isyan ederek,tekrar ve yeniden 1919 ruhu ile bu cennet vatanın kurtarılması gerektiğine inanıp,24 Kasım 2014'de Milli Mücadele Partisini kurdu ve Ahmet KAYA MMP Genel Başkanı olarak göreve başladı.

 
MİLLİ MÜCADELE PARTİSİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İçeriğe dön | Ana menüye dön